تبلیغات
انجمن علمی کامپیوتر - قایق با طراحی شبه هلی‌کوپتری Helicat با قابلیت راندن بر روی آب‌های متلاطم


چکیده:
آیا می‌دانید تصویر بالا دقیقا چه نوع وسیله نقلیه‌ای می‌باشد؟ یک قایق، یک هلی‌کوپتر و یا نوعی هواپیمای دریایی؟ نام آن Helicat 22 است. این وسیله‌ی دریایی قابلیت پرواز را ندارد، اما از طراحی هلی‌کوپتر مانندی به منظور دستیابی به حرکت سریع و ثابت بر روی آب‌های متلاطم استفاده نموده است.
قایق با طراحی شبه هلی‌کوپتری Helicat با قابلیت راندن بر روی آب‌های متلاطم

 

 

 

هنگامی که برای اولین بار Helicat را ببنید، شاید متعجب شوید که چرا باید یک بدنه‌ی هلی‌کوپتر را بر روی یک قایق قرار داد. آیا چنین عملی تنها برای جلب توجه انجام شده است؟

 

 

پاسخ این سوال تقریبا واضح می‌باشد. مجموعه‌ی مستقر در واشنگتن Helicat LLC چنین گفته است که ایده‌ی ساخت چنین قایقی شامل ترکیب مشخصات سریع، ثابت و سبک یک قایق با طراحی چشمگیر یک هلی‌کوپتر بوده است. این سازنده همچنین ادعا کرده که این قایق به طور ویژه در آب‌های متلاطم با داشتن یک کابین بسته، خوب عمل می‌کند.

 

Helicat 22 مجهز به پیشرانه‌ی دو موتوری است و خریداران این وسیله می‌توانند از میان موتورهای دوگانه‌ی 60 و 90 اسب‌بخار یک مدل را انتخاب نمایند. موتورهای 90 اسب‌بخار این قایق را به سقف سرعت 69 کیلومتر/ساعت می‌رسانند، Helicat در آب‌های متلاطم با امواج 40 کیلومتر/ساعت قابل راندن است.

 

 

Helicat دارای طول 6.5 متر می‌باشد. این قایق با یدک‌کش و مخزن سوخت خود وزن 1500 کیلوگرم را دربردارد و توسط خودروهای اندازه متوسط و SUVها قابل کشیدن است. این قایق در فروشگاه Helicat ساخته شده و اجزای آن در تجهیزات Pacific Northwest آماده شده است. کابین مشهود در تصاویر این قایق دارای جایگاه دونفره و یا 2+1 است، اما این قایق می تواند به راحتی تا هفت نفر را در خود جای دهد.

 

 

درب‌های جانبی وینیلی (vinyl) اختیاری نیز سرنشینان را از خیس شدن محافظت می‌نماید و البته این قایق را می‌توان بدون این درب‌ها نیز همانند یک موتورسیکلت استفاده کرد.

 

 

دم موجود در قسمت عقب این قایق بیش از یک نشان هلی‌کوپتر مانند به شمار می‌رود، این قسمت به عنوان یک برج قایقرانی عمل می‌نماید. Helicat همچنین این قایق را به عنوان یک قایق ماهیگیری طراحی کرده و آن را با صندلی‌های چرخان، یک قایق گشت، پلتفرم غواصی و از این دست امکانات مجهز کرده است.

 

 

Helicat 22 سال گذشته وارد بازارها شد. قیمت پایه‌ی معمول مدل با موتور 60 اسب‌بخار آن به همراه یدک‌کش، 74900 دلار بوده است، اما Helicat مدل نمایشی را با قیمت 64900 دلار و یک نمونه اولیه را با قیمت 29900 دلار عرضه می‌کند. هزینه‌ی ترابری نیز در ایالات متحده 5000 دلار و در سایر بخش‌های جهان 6000 دلار می‌باشد.

 

 

افرادی که علاقمند به طراحی هلی‌کوپتر گونه‌ی این قایق نیستند، گزینه‌ی دیگری را در اختیار دارند. Helicat چنین عنوان کرده که قایق این مجموعه یک پلتفرم ماژولار است که می‌تواند به عنوان یک کوپه‌ی اسپرت واقعی و یا یک بدنه‌ی قابل تبدیل در آن استفاده شود. از این رو می‌توانید از مدل قدیمی کوروت خود بر روی آب استفاده کنید.

 

 

 
طبقه بندی: تازه های تکنولوژی،

تاریخ : دوشنبه 17 آذر 1393 | 01:34 ب.ظ | نویسنده : S.B.M | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ووگیگ